VMRO zgjodhi sekretarin e ri gjeneral të partisë

Në seancën e sotme të Komitetit Qendror të VMRO-DPMNE-së me propozim të kryetarit të partisë Hristijan Mickoski është zgjedhur Gjorgjija Sajkoski për Sekretar të ri Gjeneral të partisë.

Sajkoski ka lindur në Kërcovë dhe është doktor i shkencave historike. Është anëtarë një kohë të gjatë në VMRO-DPMNE, ndërsa është zgjedhur edhe për deputet në këtë përbërje parlamentare.

Kujtojmë se ditë më parë nga posti i Sekretarit Gjeneral hoqi dorë Igor Janushev, ndërsa u tha se kjo është bërë për arsye familjare.

Ngjarja paraprake

Aliyev: Luftojmë derisa ushtria armene të largohet nga tokat tona

Ngjarja e ardhëshme

Pas reshjeve të shiut, Mirusha mbushet me ujë, iu kthehet bukuria!

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian