VMRO-ja me protestë kundër shtrenjtimit të energjisë elektrike

VMRO-DPMNE-ja sërish proteston kundër shtrenjtimit të energjisë elektrike. Protesta me makina përveç se në Shkup, mbahen edhe në Ohër dhe në Prilep. Në protestën e re të opozitës kërkohet dorëheqja e Komisionit Rregullator të Energjetikës, të cilën VMRO-DPMNE-ja e quan “marionetë” të pushtetit. Opozita kërkon kthimin e çmimit të vjetër të energjisë elektrike dhe parandalimin e varfërimit të qytetarëve.

 

Ngjarja paraprake

​Shikoni si vjedh kjo ruse pa u vërejtur në dyqan

Ngjarja e ardhëshme

Kryetari i Deçanit për vdekjen e dy vëllezërve në Gjermani: Një tragjedi që ka goditur zemrën e çdo shqiptari

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian