VMRO-DPMNE: Pushteti tenton ta fsheh tragjedinë në Tetovë

Opozitarja VMRO DPMNE akuzoi pushtetin se me refuzimin e komisionit anketues tenton të shmang të vërtetën për tragjedinë e spitalit modular.

“Pushteti dëshiron të harrohet ky skandal, dhe jo vetëm Prokuroria Publike, por edhe Kuvendi dëshiron një gjë të tillë i cili refuzon të debaton për këtë temë. Të gjitha institucionet janë venë në shërbim të pushtetit për të fshehur këtë skandal. Prokuroria Publike ta kryen punën e saj me profesionalizëm dhe pa ndikime, duke thirrur në përgjegjësi personat kompetent për çështjen e Tetovës.”, tha Mile Lefkov, deputet i VMRO-DPMNE-së.

Ngjarja paraprake

Sa kohë e lirë na duhet për të qenë të lumtur? Çfarë thotë studimi

Ngjarja e ardhëshme

Ky është vendi me shkallën më të lartë të vaksinimit

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian