VMRO-DPMNE: Pushteti të pranojë uljen e akcizës dhe TVSh-së

VMRO-DPMNE ka ftuar pushtetin që të pranojë propozimet e grupit të tyre parlamentar për uljen e akcizës së karburanteve për 50% dhe uljen e TVSH-së për të gjitha produktet ushqimore nga 5% në 0%. Opozita thotë se kjo grabitje masive duhet të ndalet dhe qeveria të reagojë menjëherë.

“Kur në Republikën e Maqedonisë kemi katër situata krize, krizë shtesë të paralajmëruar dhe rritje të çmimeve të pothuajse të gjitha shërbimeve dhe produkteve, refuzimi i propozimeve tona është grabitje klasike dhe pafytyrësi duke injoruar kërkesat e qytetarëve dhe ekonomisë. Ndaloni vjedhjen e qytetarëve përmes akcizave dhe taksave të rritura, ndaloni tenderët në katër sy, ndaloni pasurimin dhe luksin personal. Kjo është e vetmja zgjidhje që qytetarët presin dhe kërkojnë nga ju.”,- tha Nikolla Micevski nga VMRO-DPMNE.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Policia takohet me drejtorët e shkollave të Ferizajt

Story i radhës

Jep dorëheqje Duma, akuza të forta në drejtim të Lulzim Bashës

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish