VMRO-DPMNE: Nuk e bëjmë kuorumin për seancën e 32

Grupi parlamentar i VMRO-DPMNE-së bën të ditur se nuk do të marrin pjesë në seancën e 32, por do të jenë të pranishëm dhe do të votojnë vetëm për ligjet nga paketa e pestë e masave.

Qëndrimi i grupit parlamentar është i vazhdueshëm, prioritet është votimi i ligjeve nga pakoja e pestë e masave ekonomike.

Deputetët e VMRO-DPMNE-së, do të marrin pjesë në seancën e 36 në të cilën janë ligjet nga paketa e pestë e masave, si dhe nuk do të marrim pjesë në seancën e 32”,- thonë nga grupi parlamentar i VMRO-DPMNE-së.

Ngjarja paraprake

Komuna e Podujevës iu blen rroba të reja inspektorëve, një pallto kushtoi 100 euro

Ngjarja e ardhëshme

Bilbao dhe Barça kërkojnë trofeun e parë sezonal, formacionet zyrtare

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian