VMRO-DPMNE në protestë të re kundër shtrenjtimit të energjisë elektrike

VMRO-DPMNE sot do të mbajë protestë të re kundër shtrenjtimit të energjisë elektrike.

Siç informojnë nga kjo parti politike, protesta do të fillojë në orën 18 nga Qendra e Sportit “Jane Sandanski” me automjete deri te Komisioni Rregullator për Energjetikë.

Nga partia opozitare bëjnë thirrje për respektimin e masave për mbrojtje nga Kovid-19, duke mbajtur pajisje personale për mbrojtje.

 

Ngjarja paraprake

SHBA, Japonia, India dhe Australia do takohen për të diskutuar rritjen e fuqisë së Kinës në botë

Ngjarja e ardhëshme

Rritet në 27 numri i civilëve azerbajxhanas që humbën jetën nga sulmet e Armenisë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian