VMRO-DPMNE me protestë për drejtësi

VMRO- DPMNE-ja sërish në protestë, kësaj radhe me kërkesën për drejtësi apo siç theksojnë nga opozita kundër revanshizmit dhe terrorit të mafias.

“Maqedonia është shtet i kapur nga ana e mafias në pushtet. Karakteristikat kryesore të pushtetit janë revanshizmi dhe terrori mbi të gjithë qytetarët, që mendojnë ndryshe” shprehet kreu i opozitës maqedonase, Hristijan Mickoski.

Marshi protestues filloi nga Ministria e Drejtësisë dhe përfundon para Ministrisë për Shoqëri Informatike dhe Administratë.

Ngjarja paraprake

Facebook bllon një reklamë qepësh sepse janë “shumë seksi”

Ngjarja e ardhëshme

Malësi e Karabakut, Azerbajxhani çliron qytetin dhe disa fshatra

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian