VMRO-DPMNE: Filipçe then rekorde çdo ditë, numri i viktimave nga korona afër 1.000

“Filipçe then rekord çdo ditë. E premte e zezë për Maqedoninë dhe qytetarët e saj- të infektuar 934 persona”, thuhet në kumtesën e VMRO-DPMNE.

Numri i të infektuarve aktiv ka kaluar 9000, ndërsa numri i viktimave është duke ashkuar kah 1.000.

Qevria e Zaevit me paaftësinë e saj bën që situatatë me pandeminë e koronavirusit të jetë edhe më e keqe. Çdo ditë Maqedonia then rekorde me të infektua të rid he të vdekur. Tashmë jemi vend në Eruopë që është rekorder i statitkës me koronë”.

Në çerdhe nga shtatori 33 fëmijë dhe 109 të punësuar kanë dalë poztiv me koronavirusin. Për momentin në izolim janë 107 të punësuar dhe 650 fëmijë.

Ngjarja paraprake

Tërbohen

Default thumbnail
Ngjarja e ardhëshme

Psikologu amerikan për Donald Trump

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian