Vllaznia luan nesër ndaj Apolonisë

Vllaznia luan nesër ndaj Apolonisë teksa shkodranët kërkojnë medoemos tre pikët për të vazhduar dhe për të pretenduar titullin kampion.

Në konferencë për shtyp, para ndeshjes ndaj fierakëve ka folur trajneri i shkodranëve, Tomas Bërdariç.

Ky i fundit thekson se kapitulli i festës pas arritjes së finales së Kupës ndaj Laçit është mbyllur, ndërsa pret që nesër të marrin maksimumin.

“Ne festuam pas fitores ashtu siç duhej, pasi ishte një ndeshje e madhe dhe performuam mirë. Tani e kemi mbyllur atë kapitull, jemi balancuar, duhet të jemi realistë dhe të fokusohemi te ndeshja e ardhshme.

emi të qartë për situatën e kundërshtarit. Nesër luajmë për pikët maksimale. Duhet të fitojmë ndeshjen dhe të luajmë me përqendrimin e duhur. Ta marrim seriozisht, fitojmë ndaj Apolonisë nëse luajmë si në ndeshjen e fundit“, u shpreh Bërdariç.

Ngjarja paraprake

Era sjell poza atraktive, tregon ndryshimin që bëri në dukje

Ngjarja e ardhëshme

VMRO-DMPNE: Zaev qëndron prapa Rashkovskit dhe “softuerit”

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian