Viz Er Maratona e Shkupit 2020 nën protokolle speciale

Shkup, 1 tetor 2020 (MIA) – Organizatorët e Viz Er Maratona e Shkupit do të mbajnë konferencë për shtyp në të cilën do të informojnë për mënyrën e organizimit të maratonës për sivjet.

Fjalime në konferencë do të kenë edhe kryetari i Qytetit të Shkupit, Petre Shilegov, zëvendësdrejtori i Agjencisë për Rini dhe Sport, Izmit Nura dhe atletët të cilët tashmë kanë marrë pjesë në maratonë.

Viz Er Marata e Shkupit është në organizim të Lidhjes së Sporteve të Shkupit, ndërsa mbështetës kryesorë të maratonës janë Qyteti i Shkupit, Zyra e BE-së dhe Agjencia për Rini dhe Sport. Kjo është një ndër ngjarjet më të vjetra sportive të cilat   me vite e lëvizin jetën sportive dhe motivimin për jetë të shëndetshme te ne. Nën moto “Vrapimi do t’ju ndryshojë”, Viz Er Maratona e Shkupit sivjet do të zbatohet nën protokolle speciale me qëllim të mbrojtjes së shëndetit publik nga pandemia e Kovid-19, paralajmërojnë organizatorët. ar/ 

Ngjarja paraprake

Përmbi 4 mijë fëmijë kanë humbur njërin prind nga koronavirusi në Nju Jork

Ngjarja e ardhëshme

Shënim qendror i Ditëve evropiane të trashëgimisë kulturore

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian