Virusi “shpërthen” në Gllobar të Drenasit, gjashtë raste brenda ditës

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.058 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 284 raste pozitive.

Prej numrit të përgjithshëm të të infektuarve, tetë raste janë nga Komuna e Drenasit.

Gjashtë raste janë në Gllobar, një në Drenas dhe një në Korroticë të Epërme.

Ngjarja paraprake

Serbia ka liruar një shtetas të Kosovës

Ngjarja e ardhëshme

Kampionati nis të mërkurën, në ndeshjet e javës së parë spikat Tirana-Kukësi

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian