Villas-Boas konfirmon: Sanson largohet

Trajneri i Olympique de Marseille, Andre Villas-Boas, ka konfirmuar largimin e Morgan Sanson tek Aston Villa.

Morgan Sanson shquhet si njëri nga mesfushorët më të mirë në Ligue 1, dhe javën e fundit spekulohej se Aston Villa kishte siguruar shërbimet e tij por që nuk kisthe asgjë zyrtare.

Marseille e humbi ndeshjen ndaj Monacos, në ndeshje nuk u paraqit Sanson, dhe gazetarët pyetën teknikun portugez për mungesën e tij.

“Sanson nuk kishte ndërmend të luante, pasi klubi vendosi ta linte të shkonte. E pyeta Morganin nëse e kishte mendjen për të luajtur. Ai tha ‘Zotëri, kjo është e vështirë për mua’”, tha ai.

“Kështu që i thashë se po e lija jashtë ndeshjes. Dhe pastaj ai u largua nga grumbullimi i ekipit dhe klubi e lejoi atë të largohej për në Aston Villa”, shtoi ai.

Sanson do të transferohet në Aston Villa për një shumë prej 18 milionë euro.

Ngjarja paraprake

Luana pranon se shumë lojëra të emisionit i kopjon nga moderatori me famë botërore!

Ngjarja e ardhëshme

Davisi udhëheq Lakersin drejt fitores ndaj Chicagos

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian