Villareali shënon fitore të madhe

Villareali arkëton tre pikë të mëdha në fillim të Vitit të Ri.  

“Nëndetësja e verdhë” si vendas e mposhti me rezultat 2:1 Levanten. 

Për Villarealin shënuan futbollistët Nino (19′) dhe Moreno (50′) dhe për Levanten Leon (73′). 

Pas javës së 17-të në Kampionatin e Spanjës, Villareali renditet në pozitën e katërt me 29 pikë, ndërsa Levante është i 12-ti me 18 sosh. 

Villareali synon të jetë në katërshen e parë dhe të sigurojë një vend në garat evropiane.

Ngjarja paraprake

Publikohet identiteti i diplomates nga Maqedonia e cila u gjet e vdekur në New York

Ngjarja e ardhëshme

Zaev dhe Filipçe së bashku me fëmijët e tyre në Bellasicë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian