Viktima në Vlorë i apasionuar pas motorëve Vespa, klubi bën dedikimin prekës

40-vjeçari, Gentian Qarri, i cili u ekzekutua me breshëri kallashnikovi mbrëmjen  e të shtunës, 6 shkurt, në Vlorës ishte i apasionuar pas motorave Vespa.

Klubi i motorëve Vespak i qytetit bregdetar ka bërë një dedikimin prekës në faqen zyrtare të klubit në facebook për një prej antarëve të saj.

“Me hidhërim të thellë lajmërojmë largimin nga jeta e shokut dhe mikut tonë vespist Gentian Qarri ( Gece). Do na mungosh” .

Ngjarja e rëndë u regjistrua në afërsi të bibliotekës në lagjen “28 nëntori” të Vlorës.

Viktima u qëllua me armë zjarri të llojit kallashnikov ndërsa po lëvizte në këmbë, ndërkohë që autorët e kanë qëlluar nga një automjet në lëvizje.

Në drejtim të Gentian Qarrit është qëlluar me 20 plumba.

Viktima ishte i martuar dhe baba i një vajze të vogël.

Ngjarja paraprake

COVID-19/ Mbi 106 milionë raste infektimesh në botë dhe mbi 2.3 milionë viktima! SHBA-ja kryeson listën, më e prekura

Ngjarja e ardhëshme

Pjetër Meshkalla, Mehmet Shehut: Po e formoni nji brezni pa kurajo civile, pa burrni e opurtuniste… tue prishë karakterin e shqiptarit, në dam t’Atdheut

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian