Vijon zjarri në Theth/ Vetëm ndërhyrja nga ajri mund t’I shuajë flakët

Një vatër zjarri vijon të djegë një sipërfaqe të konsiderueshme në fshatin Ndërlysaj në Theth.

Banorët tregojnë se flakët janë shkaktuar nga pakujdesia.

Vatra e zjarrit është në thellësi të një mali të thepisur dhe vetëm ndërhyrja nga zjarri mund të bëjë neutralizimin e saj.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

“Dështoi në Kërçovë, dëshiron të fitojë në Tetovë!” (VIDEO)

Story i radhës

Suspendohet futbollisti i Napolit

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish