ВИДЕО | Ски центрите ги прават последните подготовки за новата сезона

Скијачките центри во земјава ги прават последните подготовки во исчекување на новата зимска сезона.

Преставниците на зимските центри годинава се надеваат на успешна сезона и истакнуваат дека максимално се посветени на подобрување на условите за престој на гостите.

Дополнуваат дека неизвесноста наметната поради присуството на коронавирусот и понатаму е присутна, но укажуваат дека се почитуваат сите протоколи за заштита и на посетителите и на вработените, поради што им гарантираат безбеден престој на гостите.

На оваа тема во Утрински брифинг разговаравме со генералниот директор на ЕЛЕМ Турс, Адем Авзиу.

Разговорот погледнете го во видеото

ИЗВОР: slobodenpecat.mk

Ngjarja paraprake

Malësia e Gostivarit: Nevzat Bejta 56.90%, Arben Taravari 33.30% të votave

Ngjarja e ardhëshme

Mbi 40 mijë të prekur me COVID në Britani, rritet numri i pacientëve në spitale

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian