ВИДЕО | Османи: Реакцијата на Амбасадата на САД беше добронамерна

Додава дека според него пораката е добронамерна и не е испратена само до владата туку до сите учесници во процесот. Во однос на неговата матична партија ДУИ и изборниот процес вели дека остварила одлични резултати во сите општини.

-Вториот круг очекувам да биде покомплициран но сепак генерално можам да кажам дека остваривме одлични резултати на овие избори. И во Гостивар имаме одлични резултати односно го зголемивме бројот на советници во општината но и воопшто бројот на гласачи кои го дадоа гласот за нашиот кандидат, вели Османи.

ИЗВОР: slobodenpecat.mk

Ngjarja paraprake

macOS Monterey debuton më 25 Tetor

Ngjarja e ardhëshme

Maqedonia, Bullgaria dhe Shqipëria sot nënshkruajnë memorandumin trepalësh për Korridorin 8

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian