(VIDEO) Katar, tifozët e veshur si “kalorës templlarë” ndalohen të hyjnë në stadiume

Autoritetet e Katarit kanë filluar të ndalojnë tifozët anglezë të veshin kostume të templlarëve të kryqëzatave në stadiume.

Veshjet, të kompletuara me shpata dhe kryqe, janë fyese për shkak të historisë së kryqëzatave të përdhunimeve, masakrave dhe pushtimit të tokave arabe e jo vetëm. /mesazhi

Burimi: GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Publikohet thirrja për subvencionimin e racionit për student për vitin akademik 2022-2023

Story i radhës

Ballkani mposht Phoenixin, kalon në 1/8 e finales së Kupës!

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish