Vetëm në gjashtë muaj, Juventusi ka humbur mbi 100 milionë euro

Juventus ka njoftuar zyrtarisht raportin financiar për gjashtë muajt e parë të edicionit 2020-21, duke konfirmuar një humbje prej 113.7 milionë eurove.

Bordi i Drejtorëve në Klubin e Futbollit Juventus u takua sot nën drejtimin e presidentit Andrea Agnelli dhe miratoi raportin financiar gjysmë-vjeçar deri më 31 dhjetor 2020.

“Zonja e Vjetër” njoftoi llogaritë për gjashtë muajt e parë të edicionit aktuale, me të ardhura prej 258.3 milionë euro, ndërsa në të njëjtën periudhë në sezonin 2019-20 kishin 322.3 milionë euro.

Image

Kostot janë rritur pak në 263.4 milionë euro, ndërsa klubi zbuloi se ka humbje për këtë periudhë plot 113.7 milionë euro.

Juventus po ashtu shpjegoi se ‘vazhdimi i pandemisë ka gjeneruar një ndikim të rëndësishëm negativ në të ardhurat’, ku vlerësohet të jetë rreth 50 milionë euro. 

Ngjarja paraprake

Pogradec, 150 të infektuar/ Shumica e rasteve në shkolla dhe administratën publike

Ngjarja e ardhëshme

SHBA, afro 506 mijë të vdekur nga COVID-19

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian