Vetëizolim i obligueshëm deri në marrjen e rezultatit nga testimi, në të kundërt dënim prej 50 eurosh

Vetëizolimi është i obligueshëm gjatë testimit për Kovid-19 nga caktimi i testit ose nga vetë testimi, e deri në marrjen e rezultatit. Nëse rezultati është pozitiv vetëizolimi vazhdon, kumtoi Ministria e Shëndetësisë.

Kjo parashihet me ndryshimet e reja të Ligjit për mbrojtjen e popullatës nga sëmundje infektuese që mbrëmë i miratoi Kuvendi.

Për shkelësit e këtij neni të Ligjit është paraparë dënim prej 50 euro, informojnë nga Ministria.

Ngjarja paraprake

Fillojnë punimet në riparimin e lapidarëve të dëshmorëve në Astrazup, Dragobil dhe Balincë

Ngjarja e ardhëshme

Shitet për 1.6 miliardë dollarë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian