Vërshohen arat dhe oborret e shtëpive në Drenas nga reshjet e shiut

Nga reshjet e mëdha të shiut që nga dita e djeshme disa fshatra në Kosovë janë vërshuar.

Kështu ka ndodhur edhe në fshatin Poklel të komunës së Drenasit.

Në disa pamje që kanë dërguar lexuesit shihet se si janë përmbytur arat dhe oborret e shtëpive në Poklek.

Ndryshe, moti me reshje shiu do të vazhdoj edhe gjatë ditës së sotme.

Image
Image
Image

 

Ngjarja paraprake

Afro 3 milionë raste me COVID-19 në kontinentin e Afrikës

Ngjarja e ardhëshme

Turqia neutralizon 4 terroristë të tjerë të PKK-së në Irakun verior

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian