​Vërshimet e paralajmëruara, në Pejë vështirësohet lëvizja nëpër rrugë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se për shkak të reshjeve të shiut me intenzitet të mesëm deri në të lartë, ka mundësi të mëdha për paraqitje të përmbytjeve (vërshime të shpejta) dhe rrëshqitje të dheut në rajonin e Pejës dhe Gjakovës.

Kurse, tanimë në rrjetet sociale kanë nis të dalin fotografi që tregojnë vështirësitë e qarkullimit në rrugë.

Image

Foto nga vendi i ngjarjes

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Ava Max bën performancë elektrizuese në skenën “Jingle Ball 2022”

Story i radhës

Strasburgu të martën do shpallë aktgjykim për diskriminimin e fëmijëve romë në Shtip dhe Manastir

Të fundit nga