Vera shokon opinionin, tregon se u përdhunua nga një zyrtar dhe dy punonjës të futbollit!

Pas më shumë se tre dekadash, futbollistja legjendare Vera Pauw (59 vjeç) tronditi publikun me ngjarjet nga e kaluara.
Deklarata e saj ka bërë bujë!

“Kam mbajtur një sekret nga bota për 35 vjet. Nga familja ime, shokët e skuadrës, lojtaret, kolegët dhe tani mund ta pranoj nga vetja.

E mbaja sekret abuzimin.

E lejova kujtimet të ndikojnë në jetën time, të kontrolloj dhe dominoni ndjenjat e mia, që më mbush me dhimbje dhe ankth çdo ditë. Shumë më shohin si një menaxhere të ashpër, një grua që ngjitet në majë në botën e meshkujve.

Kjo nuk mund të ishte më larg nga e vërteta. Kjo jam unë, shpresoj mund të vazhdoj të jetoj e sigurtë”, ka shkruar ajo.

“Federata e Futbollit të Holandës është shumë e tronditur nga përvojat nga e kaluara që Vera na tregoi.

Ne pranojmë gabimet që janë identifikuar, kjo nuk duhet të kishte ndodhur. Vera nuk mund të kishte siguri në vendin e punës”, thuhet në një deklaratë të federatës.

Sipas fjalëve të futbollistes legjendar holandeze, ajo është përdhunuar nga një zyrtar i njohur futbolli, dhe më pas sulmi është përsëritur nga dy punonjës të tjerë të Federatës. Gjithçka ka ndodhur më shumë se tre dekada më parë, në të njëzetat e saj, kur ajo ishte një lojtare aktive.

Vera Pauw luajti për kombëtaren holandeze nga viti 1984 deri në vitin 1998 dhe menjëherë pas pensionimit filloi karrierën e saj si trajnere. Deri më tani ka punuar si trajnere për Skocinë, Holandën, Rusinë dhe Afrikën e Jugut, ka drejtuar Houston në SHBA dhe aktualisht është kryetare e kombëtares së Irlandës së Veriut.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Qëndroni për një kohë të gjatë ulur? Këto janë sëmundjet e rëndë që rrezikoni të prekeni

Story i radhës

Policia “blindon” Dibrën, 78 efektivë në aksion për goditjen e kultivimit të kanabisit! Ja rezultatet

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish