Velo Markovski: Duhet të shohim se kush dhe ku gabon

Ne kemi një problem organizativ, tha Dr Velo Markovski sonte në “Vetëm e Vërteta” në Kanal 5, në lidhje me trajtimin e koronavirusit, përcjell FLAKA.

Ai thotë se duhet të shohim kush dhe ku gabon.

Sipas tij, nuk mund të themi se është e njëjtë kudo, njerëzit vdesin, sepse nuk është kështu.

“Ata thonë se njerëzit shkojnë te mjeku vonë. Pra, si mund të mos shkojnë vonë kur u thoni të mos shkojnë te mjeku”, tha Markovski.

Ai kujtoi se kishim një karantinë dhe orë policore kur ambientet e spitalit ishin të mbushur 11 përqind.

Ai thotë se numrat janë të frikshëm dhe nëse vazhdojmë kështu do të jetë keq. FLAKA

Ngjarja paraprake

Zeka: Gjykata Speciale do të akuzojë rreth 100 figura të larta të politikës dhe ushtrisë

Ngjarja e ardhëshme

Turqi, task forca kundër COVID-19 rekomandon masa më të rrepta

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian