Veliu në takim Rudarin, flasnim edhe për zgjedhjet lokale

Ministri i Brendshëm, Agim Veliu, ka qëndruar për vizitë në Podujevë.

Ai atje është takuar me nënkryetarin e komunës, Nexhmi Rudarin ku ka treguar se kanë biseduar në mes tjerash edhe për zgjedhjet në atë komunë.

Postimi në Facebook:

Kisha kënaqësi të pres sot në takim pune mikun tim, Kryetarin e Komunës së Podujevës z.Nexhmi Rudari.

Bashkë biseduam për intensifikim të bashkëpunimit dhe projektet e rradhës mes Komunës së Podujevës dhe Ministrisë së Punëve të Brendshme.

Poashtu, diskutuam edhe për zgjedhjet lokale të cilat do të mbahen në Podujevë më 29 Nëntor dhe për ecurinë e mbarëvajtjes së tyre nën respektimin e plotë të masave anti COVID-19

Ngjarja paraprake

Fillon ndeshja Kosovë – Moldavi

Ngjarja e ardhëshme

Maqedoni: Tenton ta vrasë bashkëfshatarin me 21 plumba, e pëson kali i tij (VIDEO)

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian