Veliaj në familjen që natën e ndërrimit të viteve e pret në shtëpinë e re: 2021, viti i ringritjes

Në këtë ditë të fundit të vitit, kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj ka zgjedhur që të vizitojë familjen e Bajram Karajt, nga fshati Balshaban në Baldushk, e cila do ta festojë sonte natën e ndërrimit të viteve në shtëpinë e re, një vit pasi shtëpia iu shkatërrua nga tërmeti.

Veliaj në komunikimin me familjarët u shpreh se 2021 do të jetë vit i ringritjes për punë të tjera.

“Sot është dita e fundit e vitit, por jo dita e fundit e punëve për Tiranën tonë. I urojmë Bajramit dhe bashkëshortes së tij, gëzuar dhe vetëm të mira për vitin që vjen! Viti që iku ishte i jashtëzakonshëm, shumë i vështirë, një vit ku u rrëzuam nga tërmeti dhe pandemia, por u ringritëm më të fortë. Nesër do të gdhihemi për punë të reja, do të vazhdojmë me strehimin e familjeve të tjera, për ta kthyer vitin 2021 në vitin e ringritjes,” u shpreh ai.

“Pas të mbarojë vaksinimi do të festojmë të gjithë, por sot nuk është koha për të dalë në shesh. Bashkia do të sjellë festën në të gjitha njësitë e Tiranës, ku çdo fëmijë mund të shohë fishekzjarrët nga oborri i shtëpisë, ballkoni apo dritarja. Shpresoj shumë që të kemi një natë të qetë, pa incidente, por duke qenë se moti është i vështirë, duam që të paktën qytetarët të frenohen nga festimet e tepruara. Nuk ka nevojë t’i japin makinës të dehur. Nuk ka nevojë të ndezim fishekzjarre me mjete rrethanore. Është shumë, shumë e rëndësishme që secili të japë ndihmën e vet dhe të na kursejë telashet, ndërkohë që fokusohemi te telashet që na sjell natyra dhe sfidat që kemi me motin”, përfundoi Veliaj.

Ngjarja paraprake

Izraeli thotë se goditi 50 objektiva në Siri gjatë vitit 2020

Ngjarja e ardhëshme

Vlera e Bitcoin shënon rekord pas rekordi

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian