Veganët bëjnë dy herë më shumë seks sesa mish-ngrënësit dhe janë më aventureskë në dhomën e gjumit

Veganët bëjnë seks dy herë më shumë sesa mish-ngrënësit dhe janë më të gatshëm të eksperimentojnë në dhomën e gjumit, sipas një sondazhi të ri, shkruan “DailyMail”.

Uebfaqja e takimit IllicitEncounters.com zbuloi se mbi gjysma e veganëve të pyetur pretenduan se kishin marrëdhënie seksuale katër herë në javë, ndërsa vetëm gjysma e atyre që hanin mish raportuan të bënin seks dy herë në të njëjtën periudhë kohore.

Studimi zbuloi se dy të tretat e veganëve ishin të përgatitur për të eksperimentuar në dhomën e gjumit, ndërsa mbi gjysma e atyre që hanë mish të anketuar pranuan se ishin më pak aventureskë midis çarçafëve.

Të famshëm të famshëm veganë përfshijnë Pamela Anderson, Ellie Goulding, Sir Paul McCartney, Joaquin Phoenix dhe Thandie Newton.

Anketimi gjithashtu sugjeroi që veganët kalojnë më të mirë në dhomën e gjumit me 84% duke thënë se janë të kënaqur me jetën e tyre seksuale krahasuar me një të dobët 59% të atyre me një dietë të bazuar në mish.

Ndërkohë 35% e atyre që kanë një dietë të bazuar në mish e përshkruajnë veten si ‘dhënës’, krahasuar me 58% të veganëve.

Vitin e kaluar një eksperiment mjekësor sugjeroi që burrat që kanë një dietë vegane mund të jenë dashnorë më të mirë dhe se vetëm një vakt pa mish mund të përmirësojë performancën e tyre në dhomën e gjumit.

Burrave iu dha burritos që përmbajnë viç të ushqyer me bar, pulë organike ose mish derri organik në një natë, pastaj një burrito zëvendësuese me bazë bimore që përmbante sojë dhe proteina bizele natën tjetër.

Pas një vakti pa mish, aktiviteti seksual i burrave gjatë natës zgjati tre deri në katër herë më gjatë gjatë gjithë natës.

Ngjarja paraprake

Bekteshi: Janë përdorur 43,000 nga 110,000 vauçerë për turizëm, në shtator është shënuar rritje prej 33.7% të turistëve vendas

Ngjarja e ardhëshme

Carovska dhe Shahpaska në takim online në grupin sektorial të punës për arsim, punësim dhe politikë sociale

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian