Vedat Muriqi është gati për “magjinë” e tij me Lazion ndaj Sampdorias

Sot me fillim nga ora 18:00 do të zhvillohet takimi ndërmjet Sampdorias dhe Lazios, duel ky në kuadër të xhiros së katër në Serie A.

Me gjasë për Lazion nga fillimi do të startojë sulmuesi kosovar, Vedat Muriqi, pasi Immobile do të mungojë në këtë ndeshje si shkak i një kartoni të kuq.

Kështu, ishte vet Vedat Muriqi që me një fotografi në “Instastory” paralajmëroi duelin ndaj Sampdorias, e kjo lë të kuptohet se ai do të debutoi me Lazion nga fillimi.

Ngjarja paraprake

‘Nëse ai më tradhëton, unë ….’ Amina Shena zbulon çfarë do t’i bënte bashkëshortit në rast tradhëtie

Ngjarja e ardhëshme

Të paktën 13 të vrarë nga sulmet me raketa në Nagorno Karabak

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian