Vedat Muriqi debuton me Lazion

Vedat Muriqi ka hyrë në pjesën e dytë të takimit në ndeshjen që Lazio është duke e zhvilluar kundër Sampdoria si mysafirë

Sulmuesi nga Kosova hyri në minutën e 59-të në vend të sulmuesit tjetër, Caicedo.

Muriqi nuk erdhi në Kosovë për ndeshjen kruciale të saj kundër Maqedonisë se Veriut në ndeshjen e nëntorit, për shkak të gjendjes se tij jo të mirë fizike por edhe për shkak se ai vuante nga një lëndim i vogël.

Ndryshe, Lazio është duke humbur me rezultat 2-0, ku dy golat e parë u shënuan në pjesën e parë të ndeshjes.

Njëri nga Fabio Quagliarella në minutën e 32-të dhe tjetri nga Tommaso Augello në minutën 41-të. 

Ngjarja paraprake

Komploti për rrëmbimin e guvernatores së Miçiganit ngre shqetësime për dhunë gjatë zgjedhjeve

Ngjarja e ardhëshme

Kosova me rekord të ri të testeve për Covid-19 brenda një dite

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian