Vedat Muriqi bëhet baba për herë të dytë

Sulmuesi kosovar, Vedat Muriqi, sot (e enjte) është bërë baba për herë të dytë.

Lajmin e ka bërë të ditur bashkëshortja e tij, Edibe Muriqi, ndërsa ka ndarë një postim në InstaStory.

Sipas kësaj, ajo dhe Vedati janë bërë prindër për herë të dytë të një vajze.

“Mirë se erdhe bebe, është vajzë”, ka shkruar ajo.

Image

Ndërkohë, çifti janë prindër edhe të një djali të cilin e kanë pagëzuar me emrin, Orhan.

Të njëjtit janë të martuar prej vitesh dhe jetojnë mes Turqisë dhe Prizrenit, për shkak të angazhimeve të futbollistit dhe prejardhjes së tij. 

Ngjarja paraprake

Gjëja e parë që vdes në luftë është e vërteta

Ngjarja e ardhëshme

Bielsa ka kontratë me klubin anglez

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian