Veç Lewandowski më i mirë se Daku!

Sulmuesi i Ballkanit, Mirlind Daku është duke kaluar në formë fantastike këtë sezon.

Ai ka arritur të shënoj 25 gola deri më tani në Superligën e Kosovës.

Faqja e “International Champions Cup” ka publikuar 5 golashënuesit më të mirë në të gjitha ligat evropiane.

Vetëm sulmuesi i Bayernit, Robert Lewandowski ka shënuar më shumë gola se Daku këtë sezon.

Polaku ka 35 gola në Bundesliga. Pas tij janë Mirlind Daku dhe sulmuesi i Genkut, Paul Onachu, te dytë me nga 25 gola.

Pozitën 4 dhe 5 e zënë Marcel Hernandez dhe Tardeli Reis me nga 24 gola.

Image
Ngjarja paraprake

Spanja analizon aspektin e trafikut njerëzor të prostitucionit

Ngjarja e ardhëshme

Letër LDK-së së Abdixhikut

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian