Vdes zv.komandanti i Policisë në Stacionin policor në Viti

Shefi i Operativës në Stacionin Policor në Viti, Hekrem Haliti, ka ndërruar jetë mbrëmjen e sontme,

Lajmin për vdekjen e tij e kanë dhënë familjarët e tij të cilët kanë bërë të ditur se i ndjeri ishte edhe ushtar i UÇK-së.

“Sonte ndërroi jetë daja im Hekrem Haliti. Ushtar i UÇK-së dhe i angazhuar në Policinë e Kosovës, ku kontriboi pa u ndalur asnjëherë.

Krejt në fund Hekremi ishte zv.komandant i Stacionit Policor në Viti”, ka shkruar në rrjetin social njëri nga familjarët e tij.

Ngjarja paraprake

Vdes komandanti i Policisë në Viti

Ngjarja e ardhëshme

Britania sanksionon zyrtarë kinezë për shkeljet "e tmerrshme" të të drejtave të njeriut në Xinjiang

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian