Vdes vrasësi serik më i çmendur në SHBA: Ish-boksieri ka vrarë të paktën 93 gra

Samuel Little, një burrë i përshkruar nga FBI si vrasësi serik më i tmerrshmi në historinë e SHBA-së, ka vdekur në moshën 80 vjeçare.

Little vdiq në një spital të Kalifornisë të mërkurën, tha Departamenti i Korrigjimeve dhe Rehabilitimit i Shtetit, raporton bbc.

Ai po vuante një dënim të përjetshëm për vrasjen e tre grave. Por në kohën e vdekjes së tij, ai kishte rrëfyer për vrasjen e 93 grave midis viteve 1970 dhe 2005.

Pak kanë shënjestruar individë të cenueshëm, shumë prej të cilëve ishin punëtorë seksi ose përdorues të drogës, thonë zyrtarët.

Një ish-boksier garues, Little ka alivanosur me grushte viktimat para se t’i mbyste – kjo do të thotë se nuk kishte gjithmonë shenja të dukshme, si plagë me thikë ose plumb, personi ishte vrarë.

Në vend të kësaj, shumë vdekje u përcaktuan gabimisht si mbidozë ose aksidentale dhe nuk u hetuan kurrë. Disa trupa nuk janë gjetur kurrë, tha agjencia. 

Ngjarja paraprake

Ronaldo po e mbyll vitin me më shumë gola se ndeshje

Ngjarja e ardhëshme

“Po i bashkohem familjes”, Alketa Vejsiu udhëton për pushime

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian