Vdes veterani i UÇK-së

Ka vdekur veterani i luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Sali Morina nga fshati Akrashticë.

Lajmin e ka bërë të ditur Organizata e Veteranëve të UÇK-së, dega në Vushtrri, përmes një postimi në Facebook.

“Me dhembje të thellë dhe pikëllim, ju njoftojmë për vdekjen e veteranit të UÇK-së, Salih Morina nga fshati Akrashticë. I ndjeri ishte ushtar i Brigadës 142 ZOSH, kurse neve na mbetet t’iu thurim lavde e merita atdhetarëve të tillë! Varrimi bëhet sot në orën 17:00, në varrezat e fshatit Akrashticë. Lavdi e përjetshme”, thuhet në njoftimin e tyre.

Ngjarja paraprake

Behrami: Valoni i shpëtoi koronavirusit që e “pushtoi” Genoan

Ngjarja e ardhëshme

Pamje brenda kishës kur tërmeti e ‘shkundi’ Greqinë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian