Vdes punonjësja e ambasadës zvicerane në Teheran, rrëzohet nga shkallët

Një punonjëse më e vjetër në ambasadën zvicerane të Teheranit vdiq të martën pasi ra nga një ndërtesë shumëkatëshe në të cilën ajo jetonte në veri të Iranit.

Anëtarja e stafit ishte një 51 vjeçare. Kështu u bë e ditur nga zëdhënësi i shërbimeve emergjente i , raporton agjencia e lajmeve Fars.

Ajo ishte punëtorja e dytë me pozitë të lartë në ambasadë dhe jetonte në katin e 18 të ndërtesës.

Në asnjë raport nuk janë dhënë informacione tjera shtesë lidhur me rrethanat e vdekjes së saj.

Zvicra ka përfaqësuar interesat diplomatike të SHBA në Iran qëkur Washingtoni dhe Teherani ndërprenë lidhjet menjëherë pas Revolucionit Islamik të vitit 1979.

Ngjarja paraprake

Lubjanë, Çavuşoğlu takon myftiun e Bashkësisë Islame të Sllovenisë

Ngjarja e ardhëshme

Mallakastër/ Zjarri në kompaninë e naftës, arrestohet shefi i sigurimit teknik. Zbulohet arsyeja që shkaktoi flakët

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian