Vdes në moshën 92-vjeçare aktori i njohur

Aktori Robin Parkinson, i njohur për rolet e tij në serialet televizive si ‘Allo ‘Allo! dhe si rrëfyes i emisionit për fëmijë Button Moon, ka vdekur në moshën 92-vjeçare.

Parkinson luajti Monsieur Ernest Leclerc, një aktor i rregullt në ‘Allo’Allo! në 1991 dhe 92.

Vicki Michelle bëri homazhe, duke e përshkruar atë si “një burrë me të vërtetë i dashur”.

Aktori ishte gjithashtu një fytyrë e njohur për paraqitjet e tij në komeditë, duke përfshirë Dad’s Army, The Young Ones, Rising Damp, Hi-de-Hi! dhe The Tëo Ronnies.

Ai u shfaq gjithashtu në episodet e The Liver Birds, Terry and June, Ëhatever Happened to the Likely Lads?, It Ain’t Half Hot Mum dhe The Brittas Empire.

Në një deklaratë nga familja e tij thuhet: “Robin Parkinson, aktori, i njohur për ‘Allo’Allo dhe si zëri i Button Moon, ka vdekur paqësisht në moshën 92-vjeçare me gruan dhe vajzat e tij në krah.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Përdorimi i lëndëve narkotike

Story i radhës

Shitet me shifër marramendëse topi i bejsbollit, i nënshkruar nga Zelensky

Të fundit nga