Vdes në moshën 68-vjeçare aktori Paul Geoffrey

Paul Geoffrey ka vdekur në moshën 68-vjeçare nga kanceri.

Sipas nekrologjive të reja meksikane të Santa Fe, ai ndërroi jetë më 3 qershor.

Aktori ka pasur shumë role gjatë karrierës së tij. Kjo përfshinte “Breaking Bad”, “Better Call Saul” dhe filmin e vitit 1981 “Excalibur” së bashku me Helen Mirren.

Roli i tij i fundit mendohet të ketë qenë në një episod të vitit 2019 të Epix të quajtur “Perpetual Grace”.

Një pjesë e nekrologjisë së tij thoshte: “Paul John Geoffrey lindi dhe u rrit në Angli, ku jetoi ëndrrën e tij për të qenë aktor dhe ishte i njohur për portretizimin e Percival në Excalibur dhe role të tjera kryesore në Greystoke: The Legend of Tarzan, Anna Karenina , ëuthering Heights, Poirot, Inspector Morse etj”.

Përveç aktrimit, Geoffrey u trajnua si agjent imobiliar pasi u transferua në Santa Fe në New Mexico në vitet 1990.

Paul ka lënë pas gruan: Sue Taylor dhe tre fëmijët: Alex, Oliver, Daisy.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Qeveria me bazë të gjerë në RMV, Grubi: Nëse dalim nga qeveria, dalim të gjithë

Story i radhës

Rodri parashikon finalen

Të fundit nga