Vdes në moshën 67 vjeçare, doktori i njohur nga Skënderaj

Doktori nga Skënderaji, Ismet Miftari, ka ndërruar jetë sot në moshën 67-vjeçare.

Lajmin për vdekjen e tij e ka bërë të ditur vajza e tij, teksa njoftoi se ai vuante nga një sëmundje e rëndë.

“Me pikëllim të thellë ju njoftojmë familjarët dhe miqtë se me datën 28.03.2021, pas një sëmundje te rëndë ka ndërruar jetë babi im Dr Ismet Miftari ne moshën 67 vjeçare. Zoti të shpërbleftë me xhehnet babi im. Varrimi bëhet me datën 29.03.2021 ne ora 14:00,ne varrezat e lagjes Miftaraj te fshatit Runik!”, shkroi ajo në Facebook.

Ngushllime familjes së të njderit i kanë shprehur edhe kryetari i PDK-së në Skënderaj, Sami Lushtaku dhe deputetja e PDK-së, Blerta Deliu, ku edhe e kanë cilësuar si njëri ndër mjekët më të dalluar.

Ngjarja paraprake

Pandemia nxjerr të papunë mbi 12, 600 të rinj

Ngjarja e ardhëshme

Me mungesa të mëdha Lakers arrijnë të mposhtin Orlando Magic

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian