Vdes nëna e pesë bijve luftëtarë të UÇK-së

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj I ka shprehur ngushëllime familjes Demaku nga Abria me rastin e ndarjes nga jeta të nënës së pesë bijve luftëtarë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, nënës Qamë.

Përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, Haradinaj ka thënë se nëna Qamë pati një jetë me plotë vuajtje e sakrifica.“Një jetë me plotë vuajtje e sakrifica, për lirinë që është e përjetshme. Faleminderit Nana Qamë. U prehsh në paqe!”, ka shkruar Haradinaj.

Ngjarja paraprake

Rusia shënon shifrën më të lartë të viktimave dhe rasteve ditore me COVID-19

Ngjarja e ardhëshme

Zbulohet premija e FSHF-së për Shqipërinë pas Ligës së Kombeve

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian