Vdes ish-komandanti i UÇK-së

Ka vdekur ish-komandanti i togut të Batalionit të Dytë, të Brigadës 123, të Zonës së Pashtrakut, Haqif Kadriaj.

Lajmin e kanë bërë të ditur familjarë të tij, përmes postimeve në rrjetin social Facebook.

Kadrijaj ka vdekur pas një sëmundje të rëndë. Ish-ushtari i UÇK-së ishte luftëtar i orëve të para në komunën e Suharekës, komandant në zonën e Pashtrikut brigada 123.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

I shuhet ëndrra Putinit për të pushtuar Ukrainën – teza që rrëzon planin e Rusisë

Story i radhës

Zjarr në Vlorë/ Digjen pisha dhe rrënjë ulliri

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish