Vdes ish-futbollisti shqiptar

Koronavirusi i ka marrë jetën ish-futbollistit dhe ish-trajnerit të Besëlidhjes Nikolin Lorencit.

70-vjeçari ishte shtruar prej disa ditësh në Spitalin Infektiv të Tiranës në gjendje të rëndë, por për fatin e tij të keq nuk mundi të shpëtonte.

Lorenci spikati si lojtar i Besëlidhjes në vitet ’60-’70-të, ndërsa luajti një pjesë të sezonit 1975-1976 me Vllazninë.

Ai drejtoi skuadrën lezhjane si trajner në sezonin 1982-1983.

Ai u shpërblye me titullin “Mjeshtër Sporti”, ndërsa në vitin 2018 u vlerësi me titullin “Qytetar Nderi” i Lezhës.

Nikolin Lorenci ia kushtoi gjithë jetën futbollit. Vdekja e tij pikëllon futbollin në përgjithësi shqiptar.

Ngjarja paraprake

Dashuria me një femër tjetër, marrëdhëniet intime me thika dhe martesat e dështuara, gjithçka nuk dini për Angeline Jolie

Ngjarja e ardhëshme

Johnson tallet nga izolimi: Koronavirusi e arriti atë që ma donin armiqtë – arrestin shtëpiak

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian