Vdes Cima, ish futbollisti i spikatur! Ja për kë ka luajtur 

Rasim Thaçi apo aktori i njohur, sot ka ndërruar jetë pas sëmundjes me Covid 19. 

Cima ka qenë futbollisti i spikatur në fund të viteve të 70-ta dhe ka luajtur me sukses për skuadrën me renome të Prishtinës dhe Flamurtarit të Prishtinës. 

Cima ka qenë shënuesi më i mirë i Ligës së Parë siç quhej atëkohë krahinore e Kosovës. 

Image

Që besa në atëkohë ka pasur edhe një ofertë nga Dinamo e Zagrebit, por e kishte refuzuar atë.

Rasim Thaçi, ka qenë bashkëlojtarë me Agim Canën, Faton Domin, Burim Hatipin etj.

Image

Fotografia e Prishtinës, e periudhës 1976/77: Në këmbë: Ika Kaleviq, Danillo Stevanoviq, Popoviq, Faton Domi, Nasrullah Shehu, Agim Zymi, Ismet Shufta, Peroviq, trajner. Aca Millaqiq. Ulur: Mlladenoviq, Burim Hatipi, Agim Cana, Mariq dhe Rasim Thaçi.  

Kosova humb një aktor dhe sportist të madh. Lamtumirë Cimë, zemër sportisti!

Ngjarja paraprake

Paralajmërimi i Ibrës para ndeshjes me Kosovën

Ngjarja e ardhëshme

Projekti i ri i Anxhelinës, për të mos u humbur!

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian