Vdes aktori i njohur, Jack Kehler

Aktori i njohur më së miri për rolin në “The Big Lebowski”, Jack Kehler ka ndërruar jetë në moshën 75-vjeçare

Lajmin e ka bërë të ditur djali i tij në Eddie Kehler, zbuloi lajmin tronditës të hënën (9 maj), duke thënë për Deadline se babai i tij vdiq nga komplikimet e leukemisë të shtunën në Qendrën Mjekësore Cedars Sinai në Los Angeles.

Jack filloi karrierën e tij të aktrimit në ekran në vitet 1980, pasi u shfaq në shfaqjet televizive “Hill Street Blues”,” Fresno”,”Hunter”, shkruanPeople.

Aktori u shfaq gjithashtu në dhjetëra filma të shquar, duke përfshirë: Pineapple Express, Love Liza, Austin Powers: The Spy Who Shagged Me, Waterworld , Point Break (1991) dhe Men in Black II.

Jack lindi në Filadelfia në vitin 1946 dhe kaloi kohë duke zotëruar zanatin e tij në Studion e Aktorëve, sipas The Hollyëood Reporter.

Pavarësisht se u shfaq vetëm për një kohë të shkurtër në klasiken e kultit të Coen Brothers të vitit 1998, “The Big Leboëski”, Jack arriti të lërë një përshtypje të fortë te fansat e filmit të dashur.

Jack ka lënë pas gruan e tij, Shawn Casey, djali i tij, Edi si dhe një nip, Liam.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

​Ndërroi jetë në moshën 67 vjeçare, këta janë titujtë që i fitoi Xhevdet Peci në karrierën e tij

Story i radhës

Lideri i ri i Koresë së Jugut ofron mbështetje nëse Veriu denuklearizohet

Të fundit nga