Vdekja e 4 turistëve rusë, burimet konfidenciale: Alkool dhe kokainë, overdozë droge

Nga burime kofidenciale nga hetimet që po bëhen për humbjen e jetës së 4 turistëve rusë në një hotel luksoz në zonën turistike të Qerretit në Kavajë, bëhet me dije se viktimat para se të futeshin në sauna kishin konsumuar sasi të madhe alkooli.

Por, po ashtu sipas burimeve, është konstatuar se ata kishin kaluar në overdozë droge.

Hetimet do të qartësojnë në proces edhe çfarë lloji droge kishin konsumuar dhe sasinë.

Paraprakisht dyshohet që droga të ketë qënë kokainë.

WWW.GAZETA.MK

Ngjarja paraprake

Athina goditet rëndë nga stuhia e shiut ”Balos”

Ngjarja e ardhëshme

Milan ndeshet me Veronën

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian