Vazhdon shembja e gurëve në afërsi të kufirit me Kosovën

Në mesditën e së martes janë shembur disa gurë të mëdhenj pranë pikëkalimit kufitar mes Kosovës dhe Maqedonisë së Veriut, në Bllacë.

Si pasojë, rruga kryesore është bllokuar dhe automjetet janë detyruar të gjejnë rrugë alternative për qarkullim.

Mirëpo, shembja e gurëve ka vazhduar edhe më tej.

Ndryshe, gjatë ditës nga Ministria e Infrastrukturës kanë deklaruar se kjo pjesë gjendet në Maqedoninë e Veriut.

“Sipas informacioneve tona, kjo rrëshqitje është në pjesën e Republikës së Maqedonisë së Veriut, sidoqoftë. Menaxheri rajonal është atje dhe presim konfirmimin e tij”, thanë nga MI.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Publikohet mesazhi/ Momentet e fundit para fundosjes së luftanijes ruse “Moskva”

Story i radhës

Serbia, shkelësi më brutal i së drejtës ndërkombëtare (1990-2022) !

Të fundit nga