Vazhdon debati i Kuvendit për Propozim-Buxhetin për vitin 2021

Në Komisionin e Kuvendit për financim dhe buxhet vazhdon debati për Propozim-Buxhetin për vitin 2021. Seanca u paralajmërua për ora 11:00.

Debati mbi propozim buxhetin për vitin 2021 filloi javën e kaluar. Ministri i financave Fatmir Besimi para deputetëve derisa prezantoi Propozim-Buxhetin tha se ka tre qëllime thelbësore: përforcimi i sistemit shëndetësor, mbështetje për stabilizim ekonomik dhe funksionim të institucioneve shtetërore si dhe mbështetje të reformave që ndërlidhen me gjyqësorin dhe integrimin e vendit.

Ngjarja paraprake

Ngjarjet e datës 30 nëntor

Ngjarja e ardhëshme

Ballkani kërkon fitore për t’u shkëputur nga Drita, ndeshje e zjarrtë na pret në Skenderaj

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian