Vazhdojnë të gjobiten qytetarët që nuk mbajnë maska

Gjatë 24 orëve të fundit (03/04.02.2021) në gjithë territorin e vendit, Ministria për Punë të Brendshme (MPB) ka regjistruar gjithsejtë 399 shkelje për mosmbajtje të maskës si preventivë për parandalimin e përhapjes së koronavirusit. Nga ky dikaster në vazhdimësi apelojnë deri tek të gjithë qytetarët që të respektojnë masat dhe protokollet e miratuara nga Qeveria e që kanë për qëllim ballafaqimin me Kovid-19.


Burimi: alsat.mk

Ngjarja paraprake

Nënshkruhet marrëveshja në fushën e të drejtave të grave

Ngjarja e ardhëshme

Ja emrat e trajnerëve të ekipeve Kombëtare të moshave

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian