Vazhdojnë përplasjet mes Xhaferëve të BDI-së

Kreu i Kuvendit, Talat Xhaferi sot ka akuzuar bashkëpartiakun e tij Musa Xhaferin se nuk i di procedurat ligjore dhe kushtetuese.

Xhaferi i ka porositur të gjithë ata që kanë dilema rreth funksionit të tij në parti t’i drejtohen Gjykatës Kushtetuesee.

 

“Nëse bashkëpartiaku im nuk di ta bëjë këtë dallim, të paktën ju duhet ta bëni një dallim të tillë. Anëtarësimin në cilido qoftë organ partiak nuk mund të ma pengojë asnjë Kushtetutë. Urdhëroni, keni gjyq kushtetues, shpresoj që ende nuk i ka kaluar mandati anëtarëve që duhet punojnë atje. Atje. Këtu nuk e keni ju të drejtën të vendosni nëse unë kam ose jo të drejtë”, deklaroi Talat Xhaferi.

Story i mëparshëm

Estonia shpall Rusinë “regjim terrorist”

Story i radhës

Kryediplomati ukrainas propozon shkëputjen e raporteve me Iranin

Të fundit nga