Vazhdohet ndalesa, qytetarët e Maqedonisë nuk mund të udhëtojnë në Greqi deri më 14 dhjetor

epa08520653 A car heading towards Greece at the border crossing ‘Evzoni’ between North Macedonia and Greece, near the southern city of Gevgelija, North Macedonia, 01 July. Greece reopened the Evzoni border crossing with North Macedonia to EU citizens and from 14 other countries which are on a list approved by EU authorities. All travelers arriving to Greece are required to fill a Passenger Locator Form (PLF) at least 48 hours before check-in. The form is part of the country’s planning for protection against the coronavirus disease (COVID-19) pandemic and will allow authorities to create barcodes for travelers so that testing of new arrivals can be targeted. EPA-EFE/GEORGI LICOVSKI

Greqia e vazhdoi ndalesën për hyrjen e shtetaseve të vendeve të treta deri më 14 dhjetor.

Me këtë vendim, qytetarët e Maqedonisë së Veriut nuk do të mund të udhëtojnë në Greqi.
Kjo ndalesë nuk vlen për shtetasit e Greqisë, personat që kanë vendbanim në Greqi, personat që jetojnë në Greqi, personat që duhet të udhëtojnë për arsye profesionale apo mjekësore dhe që kanë dokumente të veçanta si dhe për automjetet që nga Kosova përmes Maqedonisë hynë në Greqi e që i përkasin personelit diplomatik, ushtarak dhe administrativ të vendeve anëtare të BE-së.

Ngjarja paraprake

Derbi Tirana - Partizani, Trashi parashikon nga Kuvajti

Ngjarja e ardhëshme

Fundi i epokës së Trumpit u jep goditje të rëndë udhëheqësve populistë në gjithë botën

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian