Vazhdohet afati i regjistrimit të DIASPORËS deri në muajin shtator

Bëhet fjalë vetëm për shtyrje të regjistrimit të qytetarëve rezident, jo edhe për ata të DIASPORËS, inlformon GAZETA.MK

Përkundrazi, kjo formë mundëson periudhë shumë më të gjatë kohore për vazhdimin e regjistrimit të diasporës, nga muaji mars deri ne muajin shtator të këtij viti.

Ndërsa sa i përket regjistrimit të qytetareve rezident, në muajin shtator pretendohet të ketë imunizim më të madh të popullsisë dhe pasoja më të vogla për shëndetin publik, por njëkohësisht edhe pjesëmarrje të opozitës në proces dhe zhbllokim te kuvendit.

Ngjarja paraprake

Pse Ndodhin Ngërçet Dhe Kontraktimet Muskulare – Çfarë Duhet Të Keni Kujdes

Ngjarja e ardhëshme

Xiaomi prezanton smartfonin që do të sfidojë Galaxy S21 dhe iPhone 12

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian